PV в Гърция ..

Информация за слънчевата радиация и слънчевата енергия. Теория, модели, калкулации, реални данни.

Модератори: Mateev, Admin

Мнениеот ferdy » 15.07.2009 21:25

Със сигурност, Gio, но все пак да не постъпваме като Велислав и да не съдим преди да се е представил. Все пак не го познаваме, може пък и да ни изненада. :wink:
ferdy
 
Мнения: 1898
Регистриран на: 04.06.2008 15:53
Местоположение: София

Мнениеот Gio » 15.07.2009 21:47

...няма човек с подобно поведение, който би ме изненадал с нещо - 20 години от живота ми мина с такива...
...every day deserves a new, better tomorrow...
Аватар
Gio
 
Мнения: 1618
Регистриран на: 21.07.2008 08:44
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Ivan Buzov » 16.07.2009 11:28

Дали не е ВЕЛИСЛАВ ЛЮДМИЛОВ ПАВЛОВ. Собственик и управляващ заедно с баща си (предполагам) в "БГ СОЛАРНИ ПАНЕЛИ" ООД. Информацията е публична в търговския регистър. Човека е под 30 години и ако е същия е разбираем плама в писанията му. От друга страна е видно, че фирмата за 2008 г. няма дейност, капитала и е 5000лв., а паричните потоци 10х.лв. С една дума имаме сайт, дружество, но нямаме дейност(ако имаше редовна дейност паричните потоци щяха да са в пъти по-големи).
Ако е същия едно браво от мен, че е започнал въобще този бизнес в РБългария, макар и без успех към края на 2008г. Всички се надяваме на сериозни български производители.
Но и една забележка: По-голямата част от участниците във форума сме клиенти или потенциални такива на фирми като СТС Солар или посочената по-горе фирма. Друга част са консултанти подобно на СТС Солар или други по дейности обслужващи инвестиционния процес, с една дума хора които направляват взимането на решения при инвестиционните процеси, вкл. и избор на партньори и доставчици. Интернет е измамно анонимен - истината е друга. И изказването на крайни мнения и обиди обикновено се разбира от къде идва. Форумът е място където би могъл да срещне достатъчно клиенти и партньори, а тонът в постовете му прави точно обратното. Млад е и още се учи. Не е лошо да се прочетат няколко книжки по маркетинг и PR. Така сам ще си разбере грешката(Никой не работи с хора които обиждат безпричинно, освен ако не е принуден).
От друга страна mstoev е човек който споделя с участниците от форума това което е видял и знае и нападките са абсолютно излишни. Щом искаш да каже за родното производство, значи той трябва да го види - с една дума някой да го покани.
Аз лично ще се радвам да видя презентация на панели родно производство в темата която г-н Матеев така щедро отвори на този форум.
Ivan Buzov
 
Мнения: 173
Регистриран на: 20.11.2007 22:48

20 KWp PV централа, Патра, Гърция

Мнениеот mstoev » 16.07.2009 18:36

Снимки от новата 20 KWp PV централа край Патра, Гърция. Собственика на двете ФВ централи почиства повърхностите на фотоволтаичните модули веднъж месечно с градинския маркуч.
Предложих на колегите от T.E.I. of Patra освен ЕС магистърска програма по ВЕИ да разработим програми за обучение на представители от фирми като акцента да бъде ПРОЕКТИРАНЕ, КОНСТРУКЦИИ, ИНСТАЛИРАНЕ, ЕКСПЛОАТАЦИЯ, ПОДДРЪЖКА и МОНИТОРИНГ на фотоволтаични централи. Този курс да завършва с издаването на сертификат. За жалост в България такова обучение в ТУ е трудно осъществимо понеже няма изградени връзки между демонстрационен слънчев полигон с контролна стая - производство на слънчеви елементи - производство на фотоволтаични модули - фотоволтаични генератори и централи. Чехите от ТУ-Прага от есента стартират съвременно интегрирано обучение за специалисти насочени към фирмите чрез въвеждане на магистърска програма Intelligent Building.
Прикачени файлове
20 kWp PV_Patra_Greece_1.jpg
20 kWp PV_Patra_Greece_1.jpg (68.47 KiB) Прегледано 7281 пъти
20 kWp PV _Patra_Greece_2.JPG
20 kWp PV _Patra_Greece_2.JPG (98.34 KiB) Прегледано 7281 пъти
Connections_2_20 kW PV_Patra_Greece.JPG
Connections_2_20 kW PV_Patra_Greece.JPG (69.53 KiB) Прегледано 7281 пъти
PIC01858.JPG
PIC01858.JPG (54.42 KiB) Прегледано 7281 пъти
PV frame_1_20 kWp PV_Patra_Greece.JPG
PV frame_1_20 kWp PV_Patra_Greece.JPG (106.48 KiB) Прегледано 7281 пъти
PIC01865.JPG
PIC01865.JPG (87.51 KiB) Прегледано 7249 пъти
PIC01834.JPG
PIC01834.JPG (82.75 KiB) Прегледано 7249 пъти
PIC01860.JPG
PIC01860.JPG (90.99 KiB) Прегледано 7249 пъти
mstoev
 
Мнения: 62
Регистриран на: 15.02.2008 20:46
Местоположение: София - Благоевград - Стара Загора

Предишна

Назад към Слънчева енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron