Фиксиране на цена за централи до <30 кв

Проблеми при присъединяването и узаконяването на централи, използващи енергията на Възобновяемите Енергийни Източници.

Модератори: Mateev, Admin

Re: Фиксиране на цена за централи до <30 кв

Мнениеот Петков » 24.06.2012 21:15

Искаш да кажеш,че при подаване на искане за достъп до мрежата се фиксира цената
Аватар
Петков
 
Мнения: 154
Регистриран на: 27.01.2010 11:45

Re: Фиксиране на цена за централи до <30 кв

Мнениеот Emil_30 » 25.06.2012 09:02

Подписва се протокол от служител на КЕЦ-а, че централата е изградена и е присъединена към мрежата. На базата на този протокол се подава заявление за откриване на партида, което е явно се явява искане за договор за изкупуване.
Emil_30
 
Мнения: 28
Регистриран на: 17.06.2012 20:07

Re: Фиксиране на цена за централи до <30 кв

Мнениеот forum » 25.06.2012 17:25

Emil_30 написа:Подписва се протокол от служител на КЕЦ-а, че централата е изградена и е присъединена към мрежата. На базата на този протокол се подава заявление за откриване на партида, което е явно се явява искане за договор за изкупуване.

каква е процедурата за издаване на такъв протокол?
forum
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23.03.2011 12:02
Местоположение: София

Re: Фиксиране на цена за централи до <30 кв

Мнениеот petyostoev » 25.06.2012 23:43

В Закона е записано :
"Чл. 31. (1) (Изм. - ДВ, бр. 29 от 2012 г. , в сила от 10.04.2012 г.) Електрическата енергия от
възобновяеми източници се изкупува от обществения доставчик, съответно от крайните снабдители по
определената от ДКЕВР преференциална цена, действаща към датата на въвеждане в експлоатация по смисъла
на Закона за устройство на територията на енергийния обект за производство на електрическа енергия, а за
обектите по чл. 24, т. 1 - към датата на заявлението за извършено монтиране на инсталация за производство на
електрическа енергия, подадено до разпределителното предприятие по реда на наредбата по чл. 116, ал. 7 от
Закона за енергетиката."

Значи би трябвало всички да се съобразяват с него и да го изпълняват.
И да не се тълкува закона, както дявола евангелието.
petyostoev
 
Мнения: 1745
Регистриран на: 30.04.2008 22:10
Местоположение: Плевен

Re: Фиксиране на цена за централи до <30 кв

Мнениеот forum » 26.06.2012 08:23

petyostoev написа:В Закона е записано :
"Чл. 31. (1) (Изм. - ДВ, бр. 29 от 2012 г. , в сила от 10.04.2012 г.) Електрическата енергия от
възобновяеми източници се изкупува от обществения доставчик, съответно от крайните снабдители по
определената от ДКЕВР преференциална цена, действаща към датата на въвеждане в експлоатация по смисъла
на Закона за устройство на територията на енергийния обект за производство на електрическа енергия, а за
обектите по чл. 24, т. 1 - към датата на заявлението за извършено монтиране на инсталация за производство на
електрическа енергия, подадено до разпределителното предприятие по реда на наредбата по чл. 116, ал. 7 от
Закона за енергетиката."

Значи би трябвало всички да се съобразяват с него и да го изпълняват.
И да не се тълкува закона, както дявола евангелието.


да колега ама аз питам защото са ми сложили границата на собственост на съоръжението на "на изходните клеми на автоматичния предпазител" в таблото съгласно чл.70 ал.5 от наредбата и затова се питам трябва ли да мина и процедурата по узаконяване на съоръженията за присъединяване и да идва някаква комисия или не?
Защото си мисля че точно там е уловката, ако границатана собственост е вътре в таблото то трябва да се мине и цялата процедура от чл.63 нататък на наредбата за присъединяване което е много време.
forum
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23.03.2011 12:02
Местоположение: София

Re: Фиксиране на цена за централи до <30 кв

Мнениеот Emil_30 » 26.06.2012 09:14

Форуме, според мен зависи коя категория е външната връзка. Ако е шеста, няма нужда от комисии и пр., но ако е трета, тогава след протокола от ДНСК.
Emil_30
 
Мнения: 28
Регистриран на: 17.06.2012 20:07

Предишна

Назад към Присъединяване и узаконяване на централи, използващи енергията на ВЕИ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 госта