


Министър-председателят се спря на темата "зелена енергия", като отбеляза, че регулаторът /ДКЕВР/ в момента вдига цената на тока, за да може да плати подписваните в миналото договори. По думите му България отдавна е изпълнила квотите за "зелена енергия".
Най-големите компании от цял свят се засилиха да инвестират у нас и то защото плащаме по 800 лв /за мегават/, коментира Борисов. Според него само на пръв поглед електроенергията от соларните паркове изглежда евтина. "Слънце и ток без пари, само че не е без пари, а е 800 лв за мегават при положение, че АЕЦ "Козлодуй" продава електроенергията по 45 лв. за мегават".
Според Борисов проблемът е в съществуващия закон за възобновяемите енергийни източници. Той препоръча на заместник-министъра на икономиката и енергетиката Делян Добрев, който участваше във форума, да се подготви нов закон.
Поправки на скоро приетия закон за ВЕИ поиска премиерът Бойко Борисов на бизнес форум в Прага.
"ДКЕВР вдига сега цената на тока заради зелената енергия, защото един мегават струва 800 лв.", обясни Борисов.
По думите му ние отдавна сме си изпълнили евроквотите за енергия от слънце и вятър.
Инвеститорите обаче се натискали да строят възобновяеми източници, защото им е изключително изгодно.
"Перките са от Китай, наемат 20 работници за строежа и после парите изтичат от България", ядосва се министър-председателят.
А неможеше ли да останат в България .Кой им позволи да стане така ? Никадърници !!!Vandal написа:Поправки на скоро приетия закон за ВЕИ поиска премиерът Бойко Борисов на бизнес форум в Прага.
"ДКЕВР вдига сега цената на тока заради зелената енергия, защото един мегават струва 800 лв.", обясни Борисов.
По думите му ние отдавна сме си изпълнили евроквотите за енергия от слънце и вятър.
Инвеститорите обаче се натискали да строят възобновяеми източници, защото им е изключително изгодно.
"Перките са от Китай, наемат 20 работници за строежа и после парите изтичат от България", ядосва се министър-председателят.
http://www.standartnews.com/biznes/bori ... 17801.html
Абе тая картуна няма ли съветници
alabala963 написа:Биогоривата може да се окажат по-вредни от въглищата.
http://www.mediapool.bg/%D0%B1%D0%B8%D0 ... 84918.html
Биогоривата, на които се разчита за намаляване на въглеродните емисии в атмосферата, може и да имат първоначален положителен ефект, но в дългосрочна перспектива те се оказват по-вредни за климата от изкопаемите горива като въглища и петрол, които заместват.
Ако политиката на ЕС не се промени, допълнителните количества биогорива, които Европа ще използва през следващото десетилетие, ще окажат средно 81 до 167% по-вредно влияние върху климатичните промени в сравнение с конвенционалните, изкопаеми горива, пише още в докладите.
Назад към Публикации в медиите
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта